[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Lebki

 

Opěrný bod Lebki tvoří velice silná soustava objektů, které se nacházejí na dobře přehledném území v okolí obce Lebki. Nachází se zde celkem 13 velmi silně vyzbrojených objektů. Nechybí zde oboustranný objekt, celá řada objektů pro boční palbu protitankových kanónů a dělostřelecký srub. Za pozornost stojí také objekt pro přímou palbu tří protitankových kanónů, který je z přední strany zcela odkopán a tudíž působí zcela impozantním dojmem.


Zobrazit místo Opěrný bod Lebki na větší mapě

1 - Dvoupatrový objekt pro přímou palbu dvou protitankových kanónů DOT-4 a jednoho těžkého kulometu NPS-3 je poškozen trháním pancéřových prvků především v prostoru střeleckých místností. Zbytek stavby se zachoval v dobrém stavu.

2 - Dvoupatrový objekt pro boční palbu protitankového kanónu DOT-4 a těžkého kulometu NPS-3 je těžce poškozen vlivem trhání pancéřových prvků. Zajímavostí je, že společně se sousedním objektem č. 1 svojí palbou fakticky působí do týlu opěrného bodu.

3 - Dvoupatrový objekt pro boční palbu protitankového kanónu DOT-4 a těžkého kulometu NPS-3 je těžce poškozen vlivem trhání pancéřových prvků.

4 - Jednopatrový objekt pro přímou palbu protitankového kanónu DOT-4 a dvou těžkých kulometů NPS-3. Především střelecké místnosti jsou poškozeny trháním pancéřových prvků.

5 - Dvoupatrový dělostřelecký srub pro palbu dvou kanónů ráže 76mm (L-17) a jednoho těžkého kulometu NPS-3, jehož střílna je v současnosti vytržena. Zbytek stavby se zachoval v dobrém stavu.

6 - Dvoupatrový objekt pro přímou palbu dvou protitankových kanónů DOT-4 a jednoho těžkého kulometu NPS-3 je poškozen trháním pancéřových prvků, které přečkala pouze jedna střílna PTK.

Objekt pro přímou palbu č. 6

7 - Dvoupatrový objekt pro přímou palbu tří protitankových kanónů DOT-4, jehož střílny jsou v současnosti vytrženy. Objekt je z přední strany odtěžen až pod úroveň základové desky.

8 - Dvoupatrový objekt pro boční palbu protitankového kanónu DOT-4 a jednoho těžkého kulometu NPS-3 je silně poškozen trháním pancéřových prvků.

9 - Dvoupatrový objekt pro boční palbu protitankového kanónu DOT-4 a jednoho těžkého kulometu NPS-3 je silně poškozen trháním pancéřových prvků.

10 - Oboustranný objekt pro boční palbu dvou protitankových kanónů DOT-4 a dvou těžkých kulometů NPS-3. Střelecké místnosti jsou poškozeny trháním pancéřových prvků.

11 - Dvoupatrový objekt pro boční palbu protitankového kanónu DOT-4 a jednoho těžkého kulometu NPS-3 je silně poškozen trháním pancéřových prvků.

12 - Dvoupatrový objekt pro boční palbu protitankového kanónu DOT-4 a jednoho těžkého kulometu NPS-3 je silně poškozen trháním pancéřových prvků.

 

 

HOME  ]