[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Skieblewo - Lipsk

 

Opevnění v tomto prostoru přechází do liniového charakteru. Páteř obrany tvoří oboustranné objekty určené k boční palbě těžkých kulometů a protitankových kanónů. Důležité prostory vykrývají svojí palbou objekty pro boční palbu z protitankových kanónů a těžkých kulometů.

1 - Oboustranný objekt pro boční palbu dvou protitankových kanónů DOT-4 a dvou těžkých kulometů NPS-3. Střílny PTK nebyly osazeny. Zbytek se zachoval v dobrém stavu.

2 - Objekt pro boční palbu pravděpodobně protitankového kanónu DOT-4 a těžkého kulometu NPS-3. Střelecké místnosti jsou těžce poškozeny explozí při trhání pancéřových prvků.

3 - Objekt pro boční palbu dvou těžkých kulometů NPS-3. Stavba je silně poškozeny silným vnitřním výbuchem. Střílny hlavních zbraní zůstaly na svém místě.

4 - Oboustranný objekt pro boční palbu dvou protitankových kanónů DOT-4 a dvou těžkých kulometů NPS-3. Střílny PTK nebyly osazeny. Zbytek se zachoval v dobrém stavu.

5 - Objekt pro přímou palbu, střílny hlavních zbraní nebyly osazeny. Nachází se v uzavřeném areálu.

6 - Objekt pro boční palbu pravděpodobně protitankového kanónu DOT-4 a těžkého kulometu NPS-3. Střelecké místnosti jsou těžce poškozeny explozí při trhání pancéřových prvků.

7 - Objekt pro boční palbu pravděpodobně protitankového kanónu DOT-4 a těžkého kulometu NPS-3. Střelecké místnosti jsou těžce poškozeny explozí při trhání pancéřových prvků. Svojí palbou působil do opačného směru než sousední objekt č. 6.

8 - Objekt pro přímou palbu

9 - Objekt pro přímou palbu

 

 

HOME  ]