[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Tvrz  Sapey

 

Tvrz Sapey je zajímavá hned z několika hledisek. Jednak se nachází na strategické výšině, ze které je schopná svojí výzbrojí kontrolovat veškerý pohyb v údolí Fréjus, navíc je zabudována do starší pevnosti ze systému Séré de Riviéres. Její interiér se navíc zachoval ve velice dobrém stavu, jediné co není na svém místě je hlavní dělostřelecká výzbroj.

Samotná tvrz se skládá ze vchodového objektu, vstupů přes starší pěchotní úkryty z období Séré de Riviéres a čtyř bloků. Vchodový objekt s padacím mostem disponuje zvonem GFM a střílnami pro ochranu vchodu pro lehčí zbraně. B1 je malým dělostřeleckým srubem s jedinou střílnou pro kanón ráže 75 mm stejně tak jako B2. B3 je klasickou pozorovatelnou v sestavě tvrze, která disponuje pouze pozorovacím zvonem. Blok 4 již je klasickým dělostřeleckým srubem, jehož hlavní výzbroj měly tvořit dva kanóny ráže 74 mm mod. 29.


Zobrazit místo Maginot line - Savoie - Alpes Maritimes na větší mapě

Návštěvník pevnosti musí nejdříve autem vyjed do osady Le Col, odkud je nutné dále vystoupat po pevnostní silnici až do výšky 1700 metrů. V době naší návštěvy se celý povrch tvrze zahalil do neprostupné mlhy a začalo hustě pršet, což je v této lokalitě poměrně častým jevem.

 

 

 

HOME  ]