[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Tvrz  Bois du Four

 

Monobloková tvrz Bois du Four je ukázkou malé tvrze, kterou tvoří jediný oboustranný objekt bez podzemních komunikací, byť se silnou výzbrojí. Tvrz je situována mezi tvrzemi Bréhain a Mauvais-Bois. Hlavním cílem bylo krytí přilehlé komunikace a poměrně plochého terénu náhorní plošiny v okolí.

Postavena byla v letech 1931 - 1932. V další fázi výstavby bylo počítáno s jejím zesílením o další dělostřelecké objekty, vchodové objekty a podzemní galerie. Výzbroj objektu je ohromující - 3 zvony GFM, jeden pozorovací zvon VDP a jedna otočná výsuvná kulometná kopule pro dvojče těžkých kulometů. Pod betonem byly umístěny dvě dvojčata těžkých kulometů JM, tři střílny JM/AC47 a v diamantových příkopech se nacházely dva minomety ráže 81 mm. Blízkou obranu obstarávalo 7 lehkých kulometů ve střílnách pod betonem.


Zobrazit místo Maginot line - Crusnes - Montmédy na větší mapě

V současné době se nachází ve tvrzi muzeum, které je příležitostně o víkendech přístupné veřejnosti. Exteriér je přístupný kdykoliv. Diamantové příkopy jsou překryty mříží. Ve zvonech jsou osazeny repliky zbraní. Otevírací doba je každou první neděli v měsíci od května do září od 14 do 17 hodin. Vstupné činí 2€

 

 

HOME  ]