[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Tvrz  Immerhof

 

Monobloková tvrz Immerhof je zajímavá hned z několika hledisek. Jak již název napovídá, je calá postavena jako jediný objekt. Vysoká hladina podzemní vody zde nedovolovala hloubení podzemních komunikací, proto byla celá tvrz postavena v ohromném výkopu a následně překryta zeminou. Tomu odpovídá profil "podzemních" komunikací a tloušťka stropů.

Hlavním úkolem tvrze postavené v letech 1930 - 1935 bylo kontrolovat důležité silniční a železniční komunikace vedoucí tímto prostorem do Lucemburku. Navíc tvořila jakýsi mezičlánek mezi sousedními velkými tvrzemi Molvange a Soetrich.

Tvrz je rozdělena do 4 bloků. Na čele jsou umístěny dva zrcadlově obrácené bloky 1 a 2 jejichž výzbroj je umístěna v otočné výsuvné věži pro kulomety a dvou zvonech GFM. Za nimi je ukryt objekt B3, jehož hlavní zbraň se nachází otočné výsuvné věži pro dva minomety ráže 81 mm, kromě něj se na stropnici nachází ještě zvon GFM. Hlavní výzbroj pod betonem tvoří střílna JM/AC47. Posledním objektem je vchodový B4 se dvěma zvony GFM a jedním LG, také zde nechyběla střílna JM/AC47 pod betonem.


Zobrazit místo Maginot line - Thionville - Boulay na větší mapě

Prohlídka s průvodcem začíná ve vchodovém objektu, výklad je možné domluvit také v německém jazyce. Postupně je procházeno celou tvrzí, velice zajímavá je strojovna a zcela atypická dvoupatrová kasárna, která jsou velmi dobře vybavena. Prohlídková trasa vede pouze pod bloky B1 a B2, v době návštěvy (2010) v nich probíhala rekonstrukce. Zlatým hřebem je interiér výsuvné otočné věže pro dvojici minometů ráže 81 mm, která se zachovala v perfektním stavu.

Otevřeno je v průběhu víkendů, na přesné termíny a časy je vhodní se informovat na internetových stránkách muzea (viz odkazy)

 

 

 

 

HOME  ]