[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Tvrz  Barbonnet

 

Jedná se o malou dělostřeleckou tvrz. Která je zajímavá především díky svému sousedu, tvrzi Barbonnet (někdy také označované Suchet) systému Séré de Riviéres. Tvrz se nachází na stejnojmenném kuželové vrchu nad průsmykem St. Jean.

Tvrz sice patří mezi dělostřelecké - tedy dá se hovořit o tom, že se jedná o velkou tvrz. Ve skutečnosti se skládá pouze ze dvou objektů - vchodového (B1) a dělostřeleckého (B2). Zbylé objekty nebyly postaveny. Vchodový objekt je robustnější než jeho sousedé (například Castillon), ovšem i tak je tvořen pouze padacím mostem, jehož ochranu zajišťovaly tří střílny pro lehké kulomety. Mimo nich byl na stropnici umístěn také zvon GFM pro pozorování a blízkou obranu. Dělostřelecký objekt je vybaven dvěma kanóny ráže 75 mm a dvěma minomety ráže 81 mm. Pancéřové prvky na stropnici představují jeden zvon GFM a jeden zvon LG.

 


Zobrazit místo Maginot line - Savoie - Alpes Maritimes na větší mapě

 

Kromě výstavby dalších objektů bylo plánováno propojit podzemní komunikací tuto moderní tvrz se svým starším protějškem. Kvůli problémům s podložím k tomu však nikdy nedošlo.

Návštěvu je vhodné spojit s prohlídkou staršího fortu, který je otevřen v sezoně v sobotu a v úterý od 15 hodin. Na návštěvníka zde čeká lahůdka v podobě dvou zachovalých otočných kopulí Mougin. Samotná tvrz není volně přístupná. Interiér je stále používán armádou a je zpřístupňována pouze na zvláštní povolení pro větší skupiny.

Na celém hřebeni se zachovala celá řada menšího opevnění, které zde bylo budováno těsně před vypuknutím války.

 

 

 


HOME  ]