[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Tvrz  Bambesch

 

Malá tvrz Bambesch se proslavila svojí marnou obranou proti útočícím německým jednotkám. Stavebně byla dokončena v roce 1932. Skládala se ze tří objektů navzájem spojených podzemní komunikací.

Hlavní výzbrojí bloku 1 byla otočná kulometná věž pro dvojče těžkých kulometů a jeden zvon GFM. Svojí palbou pokrývala plochou náhorní plošinu na jejímž levém křídle se tvrz nacházela. Blok 2 působil svojí boční palbou vpravo po směru linie. Hlavní výzbroj byla umístěna ve střílnách pod betonem (1x JM, 1xJM/AC47), Na stropnici byl umístěn jeden zvon LG a jeden GFM. Právě tento zvon na sobě nese známky těžkého odstřelování z roku 1940, kdy útočící jednotky našly vhodný hluchý prostor, do kterého byl umístěn 88 mm kanón, který záhy začal páchat na objektu neuvěřitelné škody.


Zobrazit místo Maginot line - Falquemont - Sarre - Rohrbach na větší mapě

Posledním blokem je B3, který zároveň sloužil jako vchodový objekt. Hlavní výzbroj pod betonem tvořilo dvojče těžkých kulometů JM a smíšená zbraň JM/AC47.

Muzeum v tvrzi Bambesch je otevřeno od roku 1973. Otevřeno je každou druhou a čtvrtou neděli v měsíci od dubna do září. Pro bližší informace doporučuji navštívit internetové stránky (viz odkazy).

 

 

 

HOME  ]