[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Ubikace

 

Fest Mutzig

Od nepaměti bylo jedním z hlavních úkolů pevností poskytnout komfortní ochranu, ubytování a bezpečí jednotkám, které je měly za úkol bránit. V souvislosti s rostoucí silou obléhacího dělostřelectva byly v prostoru fortů a později festů a pěchotních postavení budována odolná kasárna, která kromě velkého množství podpůrné infrastruktury obsahovala především ubytovací prostory pro posádku.

Ubikace se nacházely v rozlehlých sálech přístupných ze společné chodby ve kterých se nacházely buď zavěšené kovové konstrukce postelí, nebo pouze kovové konstrukce s háky, na které se až v případě příchodu posádky zavěšovaly spací vaky z celtoviny. Pro každého vojáka byl dispozici hák pro zavěšení polní výbavy a pod stropnicí byla zavěšena konstrukce držící dřevěné police, na které bylo možné odkládat další věci.

Prostory disponovaly ventilací a byly vytápěny buď ústředním topením nebo za pomocí malých kamínek. Ventilace fungovala na elektrický pohon, v případě výpadku bylo možné pokračovat na ruční ovládání.

Jako příjemné zpestření ubytovacích prostor posloužily malby (a pochopitelně nechyběla ani trocha propagandy), které se nacházejí v hlavních kasárnách festu Luitpold. Autorem byl jeden ze členů posádky v průběhu 1. světové války, malíř Willy Reue.

Fest Prinz Regent Luitpold

Fest Prinz Regent Luitpold

Fest Prinz Regent Luitpold

 

 

HOME  ]