[  Výstavba  ] [  Výzbroj  ] [  Typologie  ] [  Odkazy  ]
 

Kořistní pevnostní kanóny

 

Použití pevnostního kanónu L-17 je doloženo na Maselské šíji a Svirské linii. Je pravděpodobné, že také na VT-linii došlo k instalaci několika kusů této zbraně. K dispozici je jedna dobová fotografie z prostoru obce Terenttilä (východní část VKT-linie, záreň v tomto prostoru končila také VT-linie) na které je část dělostřeleckého objektu se střílnou L-17 a vpravo nad ní umístěnou kopulí pro TK. Narozdíl od objektů na Maselské šíji a Svirské linii není vestavěn do skalního masivu. Před střílnou se nachází velký diamantový příkop. Stěny jsou z maskovacích důvodů obloženy kamenem. Fotografie pochází ze srpna 1944, není na ní dokončen zához výkopu objektu.

Níže umístěná fotografie byla pořízena ještě před kompletním osazením kanónu. Chybí zde odpad nábojnic, samotný otvor je prozatím zakryt dřevěnou deskou.

Pevnostní kanón L-17 v jednom z dělostřeleckých objektů jižně od Karhumäki (Medvežigorsku - Медвежьегорск ). Odpad nábojnic je prozatím uzavřen dřevěnou deskou. Stav v záři 1942 . Zdroj: SA-Kuva

 

 

HOME  ]